ForumNeti

ForumNeti


2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

ISS nedir? Nasıl kurulur?

İnternet ve Network içinde ISS nedir? Nasıl kurulur? konusu , ISS nedir? Nasıl kurulur? Öncelikle ISS nedir, ne işe yarar sorularına açıklık getirelim.. ISS Microsoft Windows XP işletim sisteminde kullanılan Windows yamasıdır. Windosw 98 'de PWS adlı yamayla çözüyorduk. Yani ...

 1. #1
  sibel kullanıcısının avatarı
   offline  ForumNeti Bağımlısı
  Üyelik Tarihi
  23-04-08
  Mesaj
  1,758

  Varsayılan ISS nedir? Nasıl kurulur?

  ISS nedir? Nasıl kurulur?

  Öncelikle ISS nedir, ne işe yarar sorularına açıklık getirelim.. ISS Microsoft Windows XP işletim sisteminde kullanılan Windows yamasıdır. Windosw 98 'de PWS adlı yamayla çözüyorduk.
  Yani ISS denilen arkadaşı kurmadan bilgisayarımız asp kodlarını tanımaz.. ISS sizin bilgisayarınızı bir web sunucusu gibi kullanmanızı sağlar ve böylece ASP kodlarını sunucumuza yüklemeden çalıştırmamıza olanak tanır.
  Gelelim ISS 'nin kurulmasına.. Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmekte fayda görüyorum Microsoft Windows XP Home Edition CDsinde ISS kurulumu bulunmamaktadır..
  ISS kurmak için elimizde sadece Microsoft Windows XP Pro CDsi olması yeterli.. Ek bir program CDsine gerek yok arkadaşlar..
  XP Pro CDmizi temin ettikten sonra CDmizi sürücümüze takıyoruz ve çıkan ekrandan "Seçime Bağlı Windows Bileşenlerini Yükleye" tıklıyoruz. Açılan pencereden Internet Information Services (ISS) yi bulup yüklüyoruz. Yüklendikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatmakta fayda var..
  Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra programın düzgün yüklenip yüklenmediğini anlamak için internet gezginine adres olarak cPanel® yazıp giriş yapın. Windows logosunun altında "Web hizmetiniz şimdi çalışıyor. Şu an kullanıcılarınız için hazırlanmış..." şeklinde devam eden bir yazı çıktıysa karşınıza ISS başarıyla kurulmuş demektir
  Gelelim web sitenizi bu yerel sunucuda nasıl çalıştırcam kısmına..
  Arkadaşlar iss yi kurduktan sonra çalışacağınız dosya hard diskinizdeki Inetpub\wwwroot\ klasörüdür.. Yani ISS c sürücüsünün altına kuruluysa tam dosya adresiniz C:Inetpub\wwwroot\ bu şekildedir. Buraya bir klasör açın.. Örneğin sitem adlı bir klasör açtınız.. (Hard diskinizdeki adresi C:Inetpub\wwwroot\benimsitem şeklinde) benim sitem adlı klasörün içine bir default.asp oluşturun. Sonra internet gezginini açıp adres kutusuna http://localhost/sitem yazıp bu adrese girin. Kendi oluşturduğunuz default.asp çıkacaktır.. Gördüğünüz gibi kendi yerel sunucumuzu kurduk ve çalıştırdık. ASP Kodlarını bu şekilde çalıştırabilirsiniz. Aksi halde C:Inetpub\wwwroot\benimsitem klasörü altından çift tıklayarak asp dosyalarınız çalışmaz

 2. #2
   offline  Yeni Doğdu
  Üyelik Tarihi
  01-09-11
  Yaş
  26
  Mesaj
  1

Benzer Konular

 1. Çığ nedir? Nasıl oluşur?
  By Banned User 2 in forum Doğa ve Bitkiler
  Yanıtlar: 1
  Son Mesaj: 06.11.11, 17:24
 2. Biyografi Nedir?Nasıl Yapılır?
  By Banned User 2 in forum Biyografiler
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 17.04.08, 09:02
 3. Telepati ile ilgili; Telepati Kurma ve Teknikleri nedir? Nasıl kurulur/yapılır?
  By Handsofrain in forum Felsefe/Psikoloji ve Sosyoloji
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 10.04.08, 17:37
 4. Network Nedir? Nasıl Kurulur?
  By Banned User 2 in forum İnternet ve Network
  Yanıtlar: 1
  Son Mesaj: 08.04.08, 00:59
 5. Dua Nedir ? Nasıl Yapılmalıdır ?
  By Banned User 2 in forum Dualarımız
  Yanıtlar: 2
  Son Mesaj: 07.04.08, 11:38

Tags for this Thread

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •